• Головна
  • Дитина не хоче ходити на горщик: що робити батькам?
Новини компаній
10:33, 16 квітня

Дитина не хоче ходити на горщик: що робити батькам?

Новини компаній
Дитина не хоче ходити на горщик: що робити батькам?, фото-1

Привчання до горщика може бути непростим завданням для батьків. У них можуть виникати безліч запитань, наприклад “Коли час починати?”, “А чи не зарано?” “А що робити, якщо малюк відмовляється ходити на горщик?” тощо. Психологиня Марія Сичинська у своїй статті “Як привчити дитину до горщика” зазначає, що процес привчання до горщика є дуже індивідуальним і батьки на цьому шляху можуть натрапляти на різні труднощі. Наприклад, дитина може відмовлятися сідати на горщик, коли відчуває тиск з боку дорослих або з інших причин. Що ж робити в таких ситуаціях? Розгляньмо детальніше.

З якими труднощами можуть зіткнутися батьки?

Багатьом дітям потрібно більше часу, ніж іншим. Психологиня Мария Сичинська радить не змушувати дитину і дозволити їй звикнути до горщика у власному темпі. Такий підхід знижує стрес у дитини та батьків. Будьте спостережливими: якщо підгузок залишається сухим протягом кількох годин, це хороший знак, що дитина готова до нового етапу.

Ще однією складністю може стати страх нового досвіду. Дитина може не розуміти, чого від нього хочуть дорослі: навіщо вони висаджують його на якесь незрозуміле сідальце і чого чекають? Тому напочатку спробуйте перетворити процес привчання на гру. Наприклад, можна використовувати яскраві іграшки, які "сидять" на горщику поряд з дитиною. А якщо дитина любить ховатися, коли ходить у туалет, можна розмістити горщик у її улюбленому місці.

Згідно з дослідженнями, близько 90% дітей повністю звикають до горщика до 3 років, але кожній п'ятій дитині потрібно більше часу. Ці цифри підтверджують, що варто бути готовим до тривалого процесу, який може зайняти трохи більше часу, ніж ви очікували.

Ось ще декілька додаткових стратегій, які можуть спростити і пришвидшити процес привчання малюка до горщика:

  • Створення ритуалу. Пропонуйте дитині сідати на горщик в певні моменти, наприклад, після сніданку або перед сном. Це допоможе малюку розвинути звичку і зменшити опір.
  • Комунікація. Обговорюйте процес з дитиною простою та зрозумілою для неї мовою. Спокійним і лагідним тоном поясніть, навіщо ходити на горщик, чому це важливо і як це робити. Наведіть приклади (наприклад, можна розповісти дитині, що котик, який живе у квартирі, також ходить в туалет на горщик). Дитина повинна розуміти, що і чому відбувається, щоб відчувати себе більш комфортно.
  • Емоційна підтримка. Важливо залишатися на позитиві і завжди підтримувати дитину, незалежно від її успіхів чи невдач. Позитивне ставлення батьків може значно зменшити тривогу, яка часто супроводжує малюків у цей період.
  • Позитивний приклад. Якщо в сім'ї є старші діти, які вже користуються горщиком, малюк може спостерігати за ними і наслідувати їхню поведінку. Також можна читати дитині книжки або дивитись мультфільми про героїв, які вчаться ходити на горщик.

Привчання до горщика – важливий крок у розвитку дитини, який вимагає терпіння і розуміння з боку батьків. Пам’ятайте, що цей процес має бути позитивним досвідом для малюка. Також не забувайте, що кожна дитина унікальна, і те, що спрацювало для одного, може не підійти іншому. Тому слухайте свою дитину, спостерігайте за її готовністю і комфортом, і ви разом зможете успішно подолати цей етап. А також використовуйте зазначені вище методи і підходи, щоб зробити цей процес максимально приємним і ефективним для обох сторін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...